Digitálny hrúbkomer pre automobilový priemysel Elcometer 311

Elcometer 311 je v súčasnosti najrýchlejší hrúbkomer určený pre automobilový priemysel na trhu. Okamžite zmeria hrúbku povlaku na karosérii a podá informácie o celkovom stave farby a laku.

Tento hrúbkomer je k dispozícii v dvoch prevedeniach – Model B a Model T. Verzia Ferrous je vhodná najmä pre meranie na karosériách automobilov, verzia Dual FNF je určená pre meranie na oceľových i hliníkových súčiastkách automobilov. 

Prístroj dokáže na automobile identifikovať už skôr opravovanú škodu, a šetrí tak čas pri prehliadkach v autoservisoch či pri poistnej udalosti. Medzi prednosti nového Elcometra 311 patrí intuitívne ovládanie a grafická štruktúra menu s jednoduchou navigáciou. 

Prístroje sú skalibrované na okamžité použitie na oceľových a hliníkových súčiastkách, disponujú frekvenciou viac ako 60 meraní/min. a displejom s automatickým otáčaním pre ľahké meranie pod akýmkoľvek uhlom na zakrivených, horizontálnych i vertikálnych povrchoch. 

Bezprostredne po nameraní možno z Elcometra 311 Model T hodnotu hrúbky poslať cez Bluetooth®, buď priamo do vlastnej aplikácie alebo do aplikácií ElcoMaster® Mobile Apps pre zariadenie s operačným systémom AndroidTM a iOS, a okamžite tak vytvárať protokoly priamo na mieste. 

Prístroj rýchlo a presne identifikuje: 

  • zakryté predchádzajúce opravy
  • poškodenie vozidla
  • prelakovanie karosérie
  • zatmelenie karosérie

 

Elcometer 311 je možné použiť v súlade s nasledujúcimi normami: ČSN EN ISO 2808, ČSN EN ISO 2808-7C, ČSN EN ISO 2808-7D, ČSN EN ISO 2808-12A, ČSN EN ISO 2808-11B, ASTM E376, JIS K 5600-1-7, AS/NZS 1580.108.1

Fotogaléria

Videa

Mgr. Radana Brábníková

Margita Brišová